دسته‌بندی نشده

آزمایشگاه تحقیقات شبیه سازی

آزمایشگاه تحقیقات شبیه سازی برای نخستین بار در ایران در سال 1382 تاسیس شد. در این مجموعه از تجهیزات و امکانات کاملا پیشرفته استفاده میشود.

آزمایشگاه تحقیقات شبیه سازی

کاربرد های شبیه سازی چیست؟

کاربرد های شبیه سازی چیست؟ شبیه سازی دارای کاربرد های زیادی است که ما به شرح برخی از آن ها میپردازیم. یکی از مهمترین کاربرد آن در پزشکی است. در واقع علم پزشکی برای آنکه بتواند پاسخگوی تغییر و تحولات سریع پزشکی باشد باید از روش های آموزشی بهره گیرد که یکی از برترین آن ها آموزش مبتنی بر شبیه سازی میباشد. در مراقبت های بهداشتی همواره تاکید بر مراقبت های صحیح و ایمن شده است، شبیه سازی نقش بسیار مهمی در تامین ایمنی بیماران ایفا میکند. همچنین یکی دیگر از کاربرد های شبیه سازی در حوزه مهندسی میباشد. برای مثال در مهندسی صنایع و فیزیک، یادگیری این علم باعث میشود مهندسین جهت ورود به بازار کار آمدگی لازم را کسب کنند. به همین خاطر فراگیری آن همواره به همه دانشجویان علوم مهندسی توصیه میشود. شاید جالب باشد که بدانید در ساخت انواع انیمیشن و برنامه کودک ها، از این علم بهره گرفته شده است.

برای تولید بازی های رایانه ای نیز از این روش استفاده میشود. همچنین آزمایشگاه های زیادی به کمک این روش مشغول فعالیت هستند که از آن میان میتوان به آزمایشگاه خواص مکانیکی مواد اشاره نمود. در این آزمایشگاه برای بررسی آزمون های خمش، کشش و استقامت از شبیه سازی استفاده میگردد. در فرودگاه ها و ایستگاه های قطار نیز دارای اهمیت ویژه ای است. امروزه اهمیت این روش آنقدر زیاد شده است که تقریبا در همه علوم مورد توجه قرار گرفته است. کارخانه ها برای تولید گروه فلزات به ویژه آلومینیوم از این شیوه استفاده مینمایند. لازم است گفته شود که در صنعت پتروشیمی و خودرو نیز از اهمیت بالایی برخوردار بوده به طوری که به جرات میتوان گفت بدون استفاده از شبیه سازی، این دو صنعت به طور کلی مختل خواهند شد. به طور کلی میتوان نتیجه گرفت که با بهره گیری از این شیوه میتوان به نتایج مطلوب در زمینه های مختلف رسید.

بررسی تحقیقات انواع شبیه سازی

بررسی تحقیقات انواع شبیه سازی بررسی تحقیقات انواع شبیه سازی در بسیاری از مراکز سراسر کشور برگزار میشود. یکی از بزرگترین مراکز آن در تهران میباشد. آزمایشگاه تبریز نیز از لحاظ تجهیزات و امکانات در این زمینه، رتبه دوم را به خود اختصاص داده است. لازم است که بدانید تحقیقات مرتبط با صنعت پتروشیمی در شهر اهواز و خوزستان انجام میگیرد. همچنین برای صنعت خودرو سازی، در شهر تهران و کرج این بررسی ها انجام میپذیرد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *