انتخاب موضوع پروژه مهندسی بافت، اولین قدم در ایجاد و انجام یک پروژه است. بر اساس تجربه شرکت نواندیشان بافت بنیان ملل، اولین و بزرگترین چالش دانشجویان و محققین در زمینه مهندسی بافت، انتخاب موضوع مناسب می باشد که بتوانند نتایح آن را به راحتی در ژورنالهای معتبر به چاپ برسانند و از امتیاز آن برای اپلای و پذیرش در مقاطع بالاتر استفاده کنند.

انتخاب موضوعات تکراری که تنها تفاوت آن با موضوعات دیگر تغییر یک ماده یا بیومتریال و در برخی موارد روش ساخت داربست است، بزرگترین آسیب برای دانشجو می باشد. توجه به مسائل تکراری که پاسخ آنها به روش های مختلف در سال های اخیر به چاپ رسیده است همیشه گریبان گیر دانشجویان بوده است و همین موضوع باعث شده تا در برخی موارد دانشجو مجبور به عوض کردن موضوع شود (تغییر موضوع در دانشگاه یعنی نگارش پروپزال مجدد و از دست دادن چندین ماه از عمر آکادمیک خود) و یا اینکه هزینه های بیتشری را جهت رسیدن به نتایج بهتر تقبل کند.

تجربه ما نشان میدهد که دانشجویانی که رشته اصلی آنها متفاوت از مهندسی بافت می باشد (مانند مهندسی شیمی، مهندسی مکانیک، …) همیشه با انتخاب یک موضوع به روز و با کیفیت به مشکل بر خورده اند و این قضیه باعث شده است تا ماه های زیادی را از عمر تحصیلی خود از دست بدهند. متاسفانه در برخی موارد مشاهده شده است که خود استاد راهنما (با تجربه کاری متفاوت) هم به مهندسی بافت علاقمند شده است و از دانشجویانش میخواهد تا در این زمینه فعالیت کنند که در بسیاری از موارد دانشجو سردر گم مانده و نگران به دنبال یک موضوع مناسب می باشد.

شرکت نواندیشان بافت بنیان ملل با تجریه ای که در حوزه های مختلف مهندسی بافت کسب کرده است نشان داده است که نه تنها می تواند مشاور مناسبی برای اساتید و دانشجویان باشد، بلکه با انتخاب موضوع مناسب و به روز نگرانی را از دانشجویان دور کرده و باعث حذف بخشی از نگرانی ها و اضطرابهای دانشجو شده است. از طرفی هم به عنوان یک همکار حقوقی توانسته ایم در کنار اساتید دانشجویان را همراهی کنیم.