زخم پوش ها

ساخت زخم پوش

طراحی و ساخت زخم پوش پیشرفته

ساخت زخم پوش.سالانه هزاران نفر از انواع آسیب های پوستی یا سوختگی ناشی از شعله های آتش، حوادث و روغن و آب جوش رنج می برند، که معمولاً باعث ناتوانی در درمان به دلیل هزینه درمان یا حتی مرگ می شود. صرف نظر از شدت زخم، ضروری است با توجه به توصیه های حرفه ای مراقبت از زخم، به سرعت از آن مراقبت کنید. تفاوت بین استفاده از بانداژ و پانسمان باید در نظر گرفته شود. پانسمان‌ها برای قرار دادن روی زخم طراحی شده‌اند در حالی که باندها پانسمان‌ها را در موقعیت مناسب نگه می‌دارند.

بین النهرین در 2500 سال قبل از میلاد از لوح سفالی برای درمان زخم ها استفاده می کرد. زخم ها را قبل از پانسمان با رزین و عسل با شیر یا آب می شستند. بقراط یونان باستان از شراب یا سرکه برای تمیز کردن زخم ها در سال های 460 تا 370 قبل از میلاد استفاده می کرد. تکنیک ضد عفونی کننده به طور قابل توجهی با معرفی آنتی بیوتیک ها برای کنترل عفونت ها توسعه یافت. پانسمان های مدرن زخم در قرن بیستم تولید شدند. در اواخر قرن بیستم، پانسمان های انسدادی برای تامین رطوبت زخم و در نتیجه محافظت از آن تهیه شد. پانسمان های انسدادی به سنتز کلاژن، اپیتلیال شدن مجدد سریعتر، ایجاد هیپوکسی، کاهش pH بستر زخم، که منجر به عفونت کمتر می شود، کمک کردند. گاز پنبه ای در سال 1891 ساخته شد.

اثر محفظه مرطوب توسط Oscar Gilje در سال 1948 توضیح داده شد. اولین پانسمان زخم مدرن در اواسط دهه 1980 ایجاد شد که می توانست ویژگی های ضروری را ارائه دهد، مانند تامین یک محیط مرطوب و جذب مایعات. پانسمان‌های زخم مصنوعی به محصولات مختلفی از جمله هیدروژل‌ها، چسب‌های بافتی، فوم‌ها، فیلم‌های نفوذپذیر به بخار، آلژینات‌ها و مش‌های سیلیکونی گسترش یافتند. بهبودی یک فرآیند پیچیده و مستمر تحت تأثیر عوامل متعددی است که برای دستیابی به بهبودی سریع نیاز به محیطی مناسب دارد. فرآیند بهبود زخم شامل سه مرحله مختلف می شود: التهاب، تکثیر و بلوغ. با توجه به انواع مختلف زخم ها و همچنین پیشرفت تکنولوژی پزشکی، محصولات مختلفی برای ترمیم ضایعات پوستی مختلف تولید شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *