تحقیقات داخلی

طراحی بیومواد

طراحی مواد زیستی

طراحی و اصلاح بیومواد

طراحی و اصلاح بیومتریال

طراحی و اصلاح بیومواد | مواد زیستی ( بایومتریال ) درجات مختلفی از سازگاری را با محیط پیچیده موجودات زنده نشان می‌دهند. آنها باید از نظر شیمیایی و فیزیکی با بدن واکنش نشان ندهند، و هنگامی که به بافت رسوب می‌کنند، ادغام شوند.  میزان سازگاری بر اساس کاربرد و مواد مورد نیاز متفاوت است. اغلب تغییرات در سطح یک سیستم مواد زیستی برای به حداکثر رساندن عملکرد مورد نیاز است.

سطح را می‌توان به طرق مختلف اصلاح کرد، از جمله اصلاح پلاسما و اعمال روکش روی سطح. تغییرات سطحی را می‌توان برای تأثیر بر انرژی سطح، چسبندگی، سازگاری زیستی، بی‌تحرکی شیمیایی، روان‌کاری، عقیم بودن، آسپسی، ترومبوژنیک، حساسیت به خوردگی، تخریب و آب دوستی استفاده کرد. اصلاح سطح مواد زیستی نقش مهمی در تعیین نتیجه فعل و انفعالات بیولوژیکی و مواد ایفا می‌کند.

به دست آوردن بایومتریال مناسب برای استفاده در مهندسی بافت

با اصلاح مناسب می‌توان سطح مواد را برای بهبود سازگاری زیستی، چسبندگی و فعل و انفعالات سلولی طراحی کرد. در نتیجه اصلاح سطح در توسعه و طراحی بیومواد جدید و تجهیزات پزشکی بسیار حیاتی است. اصلاح سطحی مواد زیستی هم تغییرات ایجاد شده سطح و هم آن‌هایی را که هنوز در مراحل اولیه تحقیق هستند، بررسی می‌کند و نحوه استفاده از آن‌ها برای بهینه‌سازی برهم‌کنش‌های بیولوژیکی و افزایش عملکرد بالینی را مورد بحث قرار می‌دهد.

ما در آزمایشگاه به دنبال دست یافتن به بیوموادی هستیم که بتوان از آن‌ها در مهندسی بافت های مختلف بدن استفاده کرد. دست‌یابی به این مواد با ایجاد فرمولاسیون‌ها مختلف، سنتز متفاوت مواد اصلاح سطح حاصل می‌شود. استفاده از اکسیژن پلاسما، نانوکوتینگ، اصلاح سطح به کمک بیومتریال از جمله اقداماتی است که در شرکت نواندیشان بافت بنیان ملل جهت اصلاح مواد به کار برده شده‌اند. استفاده از ماتریکس گیاهان و همچنین بافت‌های طبیعی حیوانات و اصلاح آن‌ها به کمک بیومتریال از جمله اقدامات دیگر در این مجموعه می‌باشد.

TISSUEHUB-logo

ارتباط با تیشوهاب

با ما تماس بگیرید. {  تلفـــن: 26153586-(021)  }

درخواست خود را در تلگرام یا واتساپ برای کارشناسان ما ارسال نمایید. { 09903141210 }

درخواست خود را به ایمیل شرکت ارسال نمایید. { info@tissuehubco.com }

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *